اخبار

مجمع عمومی شرکت صنایع آذرآب برگزار شد

مجمع عمومی عادی صاحبان سهام شرکت صنایع آذرآب، با حضور بیش از 55 درصد از سهامداران در روز شنبه 13 مرداد ماه  97در محل سالن اجتماعات پژوهشگاه صنعت نفت تهران، برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع آذرآب، در این نشست پس از استقرار اعضاء هیات رئیسه مجمع متشکل از آقایان احمد قلعه بانی رئیس، علی شیخ زاده مدیرعامل، جواد صفاپور و احمد نمازی بعنوان ناظر، علیرضا آقایی حسابرس و محمد جابری دبیر جلسه، بندهای مندرج در گزارش حسابرس قرائت و آقای قلعه بانی تکالیف مربوط به بندهای مطرح در گزارش را با کسب نظر هیات رئیسه و سهامداران جمعبندی و ابلاغ کرد.

احمد قلعه بانی رئیس هیات مدیره شرکت آذرآب، بر ضرورت رفع موانع و مشکلات پیش روی شرکت، تاکید و اظهارداشت:

متاسفانه این مشکلات در گذشته شکل گرفته که ناشی از عوامل مختلف از جمله سوء مدیریت در نحوه اداره شرکت و نیز عوامل برون سازمانی متاثر از شرایط حادث بر کشور است و باید با کمک همه ذینفعان، این مسائل و مشکلات را رفع نماییم.

قلعه بانی حفظ حقوق سهامداران مختلف شرکت اعم از سهامداران عمده و جزء را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: مدیریت جدید شرکت می بایست با در نظر گرفتن همه جوانب قانونی و نیز در تعامل با همه عوامل موثر در فعالیت شرکت، از جمله تامین کنندگان مواد اولیه، سازمان امور مالیاتی، تامین اجتماعی، بانک ها و کارفرمایان، ضمن پیشبرد برنامه های توسعه ای شرکت، تلاش لازم را برای حفظ و ارتقاء ارزش سهام سهامداران شرکت، بعمل آورد.

رئیس هیات رئیسه مجمع عمومی صنایع آذرآب، صورت های مالی منتهی به 29اسفند ماه 96شرکت را نیز مطرح کرد که با کسب نظر از سهامداران، مورد تصویب قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت نیز با قرائت گزارش فعالیت های هیات مدیره در سال مذکور، با تشریح مشکلاتی که شرکت در سال 96با آن مواجه بوده است، گفت: مدیران جدید شرکت برای فائق آمدن بر این مشکلات و هدایت شرکت به مسیر اصلی مبتنی بر اصول مدیریتی و تعامل با سازمان ها و شرکت های طرف قرارداد، اقدامات متعددی را از بدو قبول مسئولیت، شروع کرده است.

شیخ زاده افزود: رایزنی با کارفرمایان طرف قرارداد با شرکت به منظور حفظ قراردادهای موجود، مذاکره بمنظورجلب نظر کارفرمایانی که اقدام به خلع ید پروژه ها نموده بودند، حضور در 35پیش ارزیابی و مناقصه متوسط و بزرگ در صنایع نیروگاهی، نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع معدنی، پیگیری وصول مطالبات پروژه ها ازطریق انجام تعهدات قراردادی، ارائه تضامین بانکی و تضامین شرکتی، ساماندهی وضعیت مالیاتی شرکت از طریق مذاکره با سازمان امور مالیاتی، سامان دهی بدهی به سیستم بانکی و استمهال تسهیلات سررسید شده و سامان دهی بدهی به سازمان تأمین اجتماعی، از عمده فعالیت های شرکت با رویکرد جدید است.

مدیرعامل آذرآب، به بازاریابی بعنوان یکی از نقاط قابل اتکا در تدوام فعالیت های شرکت اشاره کرد و گفت: خوشبختانه بخش بازاریابی شرکت نیز با همین رویکرد، تلاش گسترده ای را جهت جلب نظر کارفرمایان مختلف آغاز و موفقیت های قابل توجهی را کسب کرده که جذب و شروع پروژه های جدید را نوید می دهد.

وی در خصوص نماد شرکت در بورس اوراق بهادار نیز اظهار داشت: با توجه به دست آوردهایی که در این مدت حاصل شده است این امیدواری وجود دارد تا نماد شرکت صنایع آذرآب که از ابتدای تیرماه سال 1396 بدلیل انحراف اطلاعات واقعی سال 95 با بودجه پیشنهادی و نیز بدلیل عدم تائید صورت های مالی سال مذکور و عدم تائید گزارش حسابرس ویژه تاکنون باز نشده است با ارائه گزارش سال 1396 بازگشایی و معاملات سهام شرکت رونق یابد.

مدیرعامل شرکت با اشاره به عدم وجود شفافیت در صورت های مالی در سنوات گذشته، تصریح کرد: شرکت صنایع آذرآب با ارائه، افشا و انتشار صحیح و به موقع اطلاعات از طریق سازمان بورس اوراق بهادار به سهامداران و بازار سرمایه، تلاش خواهد کرد تا مناسبتر از گذشته اطلاعات را به سهامداران و فعالان بازار سرمایه برساند تا در تصمیم گیری ها از اطلاعات مفید استفاده شود.

شیخ زاده در خصوص رویکرد شرکت در حوزه توسعه فعالیت های بازرگانی، گفت: سیاست مدیریتی شرکت در این حوزه، کاهش ریسک ناشی از نقل و انتقالات وجوه، کاهش هزینه انتقال وجوه، جلوگیری از نوسانات و تسعیر نرخ ارز و تعاملات با سیستم بانکی در گشایش اعتبارات اسنادی داخلی است تا بدین ترتیب روند سودآوری شرکت را تقویت نماید.

شیخ زاده به رویکردهای شرکت در تعیین اهداف و سیاست های کلان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: متعادل کردن کلیۀ استراتژی های شرکت اعم از توسعۀ نیروی انسانی، تکنولوژی، تحقیق و توسعه و غیره به جای رویکرد منحصر به تولید و تدارکات، جهانی کردن شرکت در بلندمدت با پر کردن شکاف های موجود، تبعیت از معیارهای استراتژیک بازار و کسب فرصت های تجاری محیطی و گسترش منطقه ای و بین المللی در عرصۀ صنعت سنگین، از مهمترین اهداف تبیین شده شرکت است.

وی افزود: اهداف کیفی و بلندمدت شرکت آذرآب ناظر بر رشد و توسعۀ تکنولوژیک با محوریت بخش انرژی، پتروشیمی، معادن و فلزات، تقویت توان تکنولوژیک درجهتِ ساخت داخل، خوداتکائی داخلی بمنظورکاهش وابستگی کشور و صنایع مرتبط، ایجاد ظرفیت های جدید تولیدی، طراحی، مهندسی و تحقیقاتی و بازنگری در ساختار بازرگانی، بازاریابی و صادرات شرکت و ایجاد دپارتمان های لازم در زمینه های مذکور می باشد.

مدیرعامل صنایع آذرآب اظهار امیدواری کرد تا با استعانت از خداوند منان، تلاش، کوشش و همدلی دستاندرکاران شرکت در همهرده ها و نیز صبوری سهامداران، موفقیت روزافزون در پیشبرد برنامه های جاری و آتی شرکت رقم بخورد.

خاطر نشان می سازد جلسه اول مجمع عمومی شرکت که در تاریخ 30 تیرماه 97 در اراک تدارک دیده شده بود به دلیل عدم دستیابی به نصاب لازم، برگزار نشد.

۱۸ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۳۷
تعداد بازدید : ۴,۵۱۰
کد خبر : ۲۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید